Plac Nowy 1 | Plac Nowy 1, Kraków www.placnowy1.pl map Facebook

Plac Nowy 1

KRĘGLE I PIWO
Zapraszamy do najnowocześniejszej kręgielni w Krakowie. Sześć doskonale przygotowanych torów do bowlingu oraz bar oferujący piwo z najlepszych polskich minibrowarów gwarantują doskonałą zabawę!

Otwarte 7 dni w tygodniu!
poniedziałek - środa: 14:00 - 24:00
czwartek - piątek: 14:00 - 02:00
sobota: 12:00 - 02:00
niedziela: 12:00 - 24:00

Tel.: +48 12 442 77 00
Zapraszamy również do znajdującej sią w tym samym budynku restauracji.

BOWLING & BEER
Located at Plac Nowy 1, Kraków's most modern bowling alley comprises six excellent bowling lanes. There is also a bar, in which you can enjoy refreshments and a wide range of alcoholic beverages, including beer from finest microbreweries in Poland. Good fun guaranteed!

Open 7 days a week!
Mon. - Wed.: 02:00pm - midnight
Thu. - Fri.: 02:00pm - 02:00am
Sat.: noon - 02:00am
Sun.: noon - midnight

Phone: +48 12 442 77 00
We also invite you to visit our restaurant on ground floor.

recommend

Rozmowa z Panem Wojciechem Karcz, managerem restauracji Plac Nowy 1

Jak narodził się pomysł na Plac Nowy 1?

Od samego początku przyświecała nam odważna wizja lokalu opartego na kontrastach. I to niemal w każdym aspekcie. Już fakt połączenia restauracji serwującej tzw. fine food z kręgielnią mógł się wydawać zaskakujący. Tymczasem pomysł ten sprawdził się doskonale, bo nasi Goście organizują u nas często imprezy łączone – po zjedzeniu obiadu udają się na mniej formalną część wieczoru na kręgielnię. To samo dotyczy charakteru wnętrz, w których surowość ceglanych ścian łączy się harmonijnie z nadającymi ciepła drewnianymi stołami. I wreszcie nasza kuchnia - bardzo eklektyczna, gdzie obok wykwintnych dań kuchni europejskiej można zamówić popularne zwłaszcza wśród turystów pizze i burgery. Po dwóch latach działalności wiemy już, że Goście w pełni zaakceptowali nasz niecodzienny pomysł na Plac Nowy 1.

Plac Nowy 1 znajduje się w nowym budynku. Co znajdowało się w tym miejscu przed jego budową?

Przed wieloma laty stała tu kamienica, w której mieściło się małe przedsiębiorstwo. Podczas budowy natrafiliśmy zresztą na drobne przedmioty pochodzące z tamtych czasów. Współcześni krakowianie sięgają jednak pamięcią wyłącznie do czasów, kiedy obszar ten nie był zabudowany i stanowił część placu handlowego. Na obsypanym żwirkiem placyku zbierali się głównie handlarze gołębiami, domorośli malarze i sprzedawcy staroci.  

W restauracji dostępne są stałe propozycje dań, czy raczej gości menu sezonowe?

Mamy stałe menu, które modyfikujemy kilka razy w roku, opierając się na opiniach i sugestiach Gości. Oprócz dań, które są w naszej karcie niemal od samego początku ze względu na popularność, jaka cieszą się wśród naszych Gości, za każdym razem proponujemy również zupełnie nowe potrawy. Ponadto, wraz z odświeżoną kartą menu do rąk naszych Gości trafia również regularnie wkładka z nowymi specjałami polecanymi przez naszego Szefa Kuchni.

Plac Nowy 1 kojarzy się głównie z restauracją, ale to także kręgle. Jakie udogodnienia czekają na amatorów bowlingu?

Kręgielnia stanowi wydzieloną część Placu Nowego 1, dzięki czemu można tu zaglądnąć niezależnie od wizyty w restauracji. Poza tym to jedyna kręgielnia w centrum Krakowa! Mamy sześć torów bowlingowych, najnowocześniejszy osprzęt i bogatą ofertę baru, ale to, co dla nas najważniejsze, to fakt, że po dwóch latach udało nam się stworzyć dobrą atmosferę, dzięki czemu oprócz stałych klientów, spośród których niektórzy to już lokalni mistrzowie, przyciągamy też początkujących amatorów bowlingu, debiutujących na naszych torach.

Czym szef kuchni Robert Jelonek zaskoczy nas w przyszłości?

Przed nami kilka niespodzianek, i to już niebawem. Nie chciałbym zdradzić zbyt wielu szczegółów. Wyjawię więc jedynie, że tym razem w naszej nowej wkładce znajdzie się coś dla wielbicieli ravioli, dziczyzny, curry i tart owocowych.