Floatarium | Plac Wolnica 4, Kraków floatarium.pl map Facebook

Floatarium

Czym jest floating?
Bardzo trudno to opisać – najlepiej jest wypróbować samemu!
Floating daje całkowitą odnowę. Sześćdziesiąt minut tylko dla siebie i ze sobą.
Wchodząc do kapsuły zaczynamy się unosić na wodzie. Zamykamy klapę, gasimy światło i możemy znaleźć się w każdym miejscu na świecie.
To doświadczenie całkowitego wyzwolenia. W ciele i umyśle zachodzi realna przemiana.
Po co floatować?
Jak potwierdzają badania naukowe, dzięki minimalizacji bodźców zewnętrznych floating to jeden z najlepszych sposobów relaksacji oraz regeneracji organizmu. W kapsule łatwiej o synchronizację półkul mózgowych, dlatego po sesji możemy spodziewać się większej kreatywności.

Z kartą Local Heroes otrzymasz 20% zniżki na pierwszą wizytę!

recommend

Rozmowa z Maćkiem, współwłaścicielem Floatarium

Skąd pomysł na Floatarium?
Na studiach psychologicznych dowiedziałem się o czymś takim jak "redukcja stymulacja" albo "deprywacja sensoryczna" (choć tej drugiej nazwy staram się nie używać, bo nie jest trafna i ma pejoratywne nacechowanie) oraz o sposobie do osiągnięcia tego stanu czyli floating (zwanym też float-rest). Gdy spróbowałem pierwszy raz floatingu (było to 4 lata temu) to po wyjściu wiedziałem, że to jest to! Po przeczytaniu literatury na ten temat już do końca się w tym utwierdziłem - floating to wyjątkowe doświadczenie, które przynosi multum korzyści - powoli coraz więcej badań na ten temat się pojawia. Aktualnie zdobywa dużą popularność w krajach zachodnich i ten trend dociera powoli do Polski. 

Jakie korzyści daje sesja floatingu zmęczonemu człowiekowi?
Kompletną regenerację, pozbycie się napięć, głęboki relaks. Ale floating nie jest tylko dla zmęczonych i zestresowanych, ale ma także szereg innych zastosowań: pomaga przy likwidacji konkretnych bólów/problemów zdrowotnych takich jak: Fibromialgia, rwa kulszowa, bóle mięśni i pleców, przyśpiesza regeneracje mięśni po wysiłku fizycznym (ważne dla sportowców), jest to także miejsce rozwoju osobistego.

Wszechstronność floatingu nie oznacza, że jest to ta cudowna pigułka - a takie wrażenie może sprawiać. Z floatingiem trzeba się oswoić - trochę się tego nauczyć. Wszystko co wartościowe wymaga własnego wkładu - podobnie jest z floatingiem.

Ile razy w tygodniu Ty sam korzystasz z Floatarium? Jakie zmiany zauważyłeś?
Korzystam średnio 1-2 w tygodniu. Przede wszystkim taki niezwykle efektywny odpoczynek w środku tygodnia pozwala mi na o wiele skuteczniejsze i bardziej satysfakcjonujące działanie.  Po 1 godz. wychodzę bardzo wypoczęty, zrelaksowany, w przyjemnym nastroju - jestem o wiele bardziej gotowy do działania.
Taka sesja raz w tygodniu jest dla mnie także sposobem do odzyskania psychofizycznej równowagi - wszystko tam "wraca do normy". Dzięki czemu ogólnie moje życie jest bardziej stabilne - widać to w tym np. że mam większą kontrolę nad swoimi stanami emocjonalnymi.

Komu najbardziej zalecasz seanse?
Najbardziej - wszystkim:) Gdyby 10% społeczeństwa regularnie floatowało to świat byłby piękniejszy:) O wiele spokojniejszy i stałby się przyjemniejszym miejscem do życia. Ale tak poważniej - przede wszystkim dla wszystkich, którzy prowadzą intensywny, stresujący tryb życia  - wtedy efekty floatingu są najbardziej zauważalne i wywołują efekt "wow!". A także wszystkim którzy mają problem z bólem: pleców, mięśni - tutaj efekty floatingu dopiero są odkrywane, ale jest już dużo świadectw ludzi, którym floating pozwolił odstawić lekarstwa.