Youmiko Vegan Sushi | Hoża 62, Warszawa www.youmiko.vg map Facebook

Youmiko Vegan Sushi

recommend

1. Skąd się wziął pomysł na miejsce?
Pomysł narodził się w Krakowie, gdzie od 2011/2012 roku Youmiko Sushi prowadzi Paweł Gnatowski. Paweł od jakiegoś czasu jest weganinem i zaczął wprowadzać do swojego menu wegańskie opcje sushi. Ja z kolei wielokrotnie bywałam w Krakowie gdzie odwiedzałam naszego wspólnego przyjaciela Maćka Zielińskiego, zawsze jadaliśmy w Youmiko i podczas tych spotkań od rozmowy do rozmowy doszliśmy do wniosku, że warto pomyśleć o otwarciu wegańskiej filii krakowskiego Youmiko właśnie w Warszawie. Paweł Gnaotowski jest w pełni odpowiedzialny za nasze menu, w Warszawie zatrudniliśmy szefa kuchni Mateusza Bieleniewicza, który miał wcześniej wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu sushi i jest też weganinem. 

2. Czy kimś/czymś się inspirowałaś tworząc to miejsce? 
Nie, nie było to nic konkretnego.... Odpowiedzią jest poniekąd odpowiedź na pierwsze pytanie... Ja od zawsze interesowałam się kuchnią wegetariańską i wegańską, sama nie jem mięsa i ryb i bardzo lubię odkrywać nowe, właśnie tego typu miejsca nie tylko w Warszawie ale też podróżując po świecie. Moje podróże zawsze kręcą się wokół specjalnie wyselekcjonowanych adresów z knajpami :) Youmiko powstało w wyniku spotkań z przyjaciółmi i naszych wspólnych zainteresowań. Dzielimy podobną filozofię życia i poglądy na zdrowie. Miejsce powstało naturalnie jako wynik wzajemnych inspiracji i potrzeby, żeby taką filozofię przekazywać innym :)

3. Plany na przyszłość?
Chcemy wprowadzić dostawy. W sezonie letnim na pewno będziemy w ciekawy sposób wykorzystywać ogródek, który właśnie rozstawiliśmy ale o tym będziemy informować już konkretnie na naszym FP.