Wielki Shoe | Racławicka 99 lok. 127, Warszawa www.wielkishoe.com map Facebook

Wielki Shoe

Wielki Shoe zrodził się z pasji do butów! To miejsce, które zajmuje się renowacją, czyszczeniem i malowaniem obuwia skórzanego.
Poniżej wywiad z właścicielami, którzy opowiadają nam o swoich inspiracjach i planach na przyszłość.

recommend

1. Skąd się wziął pomysł na Wielki Shoe?
Jak to często bywa, potrzeba stała się matką wynalazku. Poszukiwałem miejsca, w którym ktoś przygotuje moje buty na ważną uroczystość. W dzisiejszym świecie czas jest bardzo cennym towarem. Pracując jako korporacyjny dealer walutowy nie mogłem zainwestować go tyle, by odpowiednio przygotować buty, nie mogłem również znaleźć takiej usługi na rynku. Owszem, pojawiły się firmy specjalizujące się w obuwiu sportowym, ale ciągle brakowało miejsca, gdzie ktoś profesjonalnie wyczyści, odżywi, wypoleruje klasyczne buty męskie, a przy okazji dobierze dedykowany zestaw do pielęgnacji. Zajmowanie się swoim obuwiem na ostatnią chwilę, tuż przed wyjściem z domu to zawsze fatalny pomysł. Buty potrzebują czasu i serca. Często czyszczenie jest procesem wieloetapowym i po każdym z tych etapów trzeba dać im „odetchnąć”. Tylko wtedy uzyskany efekt może być oszałamiający.
2. Czy kimś/czymś się inspirowałaś tworząc to miejsce?
Inspiracją jest dla nas Londyn, gdzie oddaje się buty do tego typu zakładu i odbiera wyczyszczone, odżywione, z lustrzanym połyskiem. Mamy wrażenie, że u Polaków rodzi się świadomość dobrego produktu i powoli wraca się do klasyki. My wychodzimy na przeciw tym oczekiwaniom. Chcielibyśmy żeby nasz warsztat stał się zaufanym miejscem, w którym można przygotować buty do ważnej uroczystości lub po prostu przywrócić im utracony blask.
3. Plany na przyszłość?
Klienci podsuwają nam nowe pomysły na rozwój naszego biznesu. Wciąż trafia do nas spora grupa osób z obuwiem niskiej jakości. Wielu z nich po uświadomieniu, z jakiego rodzaju materiału zostało wykonane ich obuwie, decyduje się na zakup butów z wyższej półki. Są też osoby, które niestety nie wiedzą gdzie można dokonać takiego zakupu. Chcielibyśmy poprzez dystrybucję obuwia jednej z szanujących się marek obuwniczych, znaleźć odpowiedź na ten problem.Wiele osób jest także zainteresowanych kwestią pielęgnacji obuwia, dlatego rozważamy prowadzenie warsztatów, na których przekazywalibyśmy podstawową wiedzę. Ostatnio braliśmy udział w konferencji TEDx Warsaw, gdzie prowadziliśmy podobne zajęcia i entuzjazm uczestników nam się udzielił. Oprócz tego, chcemy zwiększyć skalę naszej działalności w taki sposób, aby nie ucierpiała na tym jakość naszych usług. Rozważamy wprowadzenie w zakres naszych usług podstawowych napraw szewskich.