Językodajnia | Panieńska 9 lok.29, Warszawa www.jezykodajnia.pl map

Językodajnia

Językodajnia to niezwykłe miejsce pełne dobrej energii, gdzie nauczysz się m ó w i ć w języku obcym - a dokładniej angielskim i hiszpańskim. Niedawno powstał bliźniaczy projekt Jezykodajni - Polish Yourself - skierowany do obcokrajowców chcących lepiej zrozumieć Polskę, nie tylko język, ale też kulturę i ludzi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Agnieszką - pomysłodawcą obu projektów :)

recommend1. Skąd się wziął pomysł na Językodajnię?
Pomysł na Językodajnię kiełkował we mnie przez dłuższy czas. Właściwie wymarzyłam sobie Językodajnię wykładąjac wiele lat na uczelni w Waszyngtonie (USA), a potem w Oaxace (Meksyk). Chciałam jakoś połączyć moje nomadyczne ciągoty i ciekawość innych kultur z wielką frajdą, jaką daje mi inspirowanie innych do uczenia się i rozwijania - językowo, ale nie tylko. Jestem bardzo poruszona gdy widzę jak moi klienci nie tylko przełamują się językowo, ale i na  innych płaszczyznach. Odkrywają nowe lądy dla siebie, wzbogacają w jakiś fajny sposób swoje życie. To jest właśnie ta prawdziwa magia Językodajni i dla takich chwil warto było to wszystko tworzyć.
2. Czy kimś/czymś się inspirowałaś tworząc to miejsce?
Myślę, że tak naprawdę moją inspiracją były te wszystkie doświadczenia, które zbierałam przez 12 lat życia za granicą. Ważne były doświadczenia z pracy na uczelniach w USA, Meksyku i Hiszpanii, gdzie uczyłam języków i kultur, doktorat w Stanach, ale najważniejsze było… samo życie i doświadczania inności na co dzień, przez ponad 12 lat. Przez te wszystkie lata mieszkałam w wielojęzykowych i bardzo różnorodnych etnicznie i kulturowo miejscach. Językodajnia i Polish Yourself powstały z chęci podzielenia się bogactwem, które kryje się w różnorodności i otwartości na inne języki, kultury i człowieka. Myślę, że nie byłoby tego miejsca, gdyby moje życie potoczyło się inaczej, gdybym nigdy z Polski nie wyjechała na dłużej. 
3. Plany na przyszłość?
Cieszę się bardzo, ze nabiera rumieńców bliźniaczy projekt Jezykodajni - Polish Yourself - skierowany do obcokrajowców chcących lepiej zrozumieć Polskę - nie tylko język, ale też kulturę, ludzi. Mam takie marzenie, by oba projekty - Jezykodajnia i Polish Yourself - znalazły jakąś piękną przestrzeń "z duszą" w Warszawie, a w przyszłości i w innych miastach, która będzie otwarta cały dzień, aż po wieczór, a nie tak jak jest to teraz "by appointment" (na czas trwania Spotkań). Marzy mi się, by było to takie miejsce z dobrą energią, służące otwieraniu się na inne kultury, gdzie będzie można wpaść na pyszne danie z anglojęzycznej Kenii, a przy okazji zostać na Spotkanie z angielskim, zainspirować się, poznać nowych ludzi, podszkolić swój angielski lub hiszpański. W planach jest też uruchomienie kursów on-line i webinarów, tak by z oferty mogły korzystać osoby z całej Polski, a także z zagranicy. Jeśli chodzi o moje osobiste marzenie, jest nim napisanie książki pokazującej językowe, kulturowe i kulinarne inspiracje Językodajni - takie odczarowanie języka angielskiego i świata anglojęzycznego, pokazanie tych wszystkich zakątków świata, które posługują się angielskim na co dzień - od RPA, Namibii, Kenii, po Australię, Nową Zelandię. Bo przecież angielskim mówi się aż w 58 krajach na całym świecie...