Athina Delikatesy&Bistro | Świętej Katarzyny 2, Kraków www.athina.com.pl map Facebook

Athina Delikatesy&Bistro

Któż nie kocha słonecznej, kolorowej Grecji? Turkusowej barwy morza, złotego koloru piasku na plaży, bezchmurnego nieba i oślepiającej bieli ścian domków z niebieskimi dachami? Kto nie posmakował greckiej sałatki, orzeźwiającej retsiny czy sycącej mussaki?
Szkoda, że kolorów i klimatów nie możemy przenieść do Polski, ale możemy chociaż trochę przybliżyć Polakom smaki i zapachy pysznej greckiej kuchni.
W naszych sklepach znajdziecie Państwo ponad 1000 produktów prosto z Grecji – zapraszamy - skosztujcie boskich smaków – fety, oliwek, oliwy, tahini, lukumades, hallumi, graviery, retsiny i ouzo.
ATHINA Delikatesy & Bistro oferują szeroką gamę słodyczy, słodkich i słonych przekąsek, serów, oliwy, oliwek, win i innych alkoholi, dań gotowych, przetworów z warzyw i owoców.
Każdy produkt, który znajdziecie Państwo w naszych Delikatesach, znalazł się tam, ponieważ, mamy przekonanie, że będzie Wam smakował, a przekonanie to, opieramy na wiedzy, która wywodzi się z naszego pochodzenia, z miłości do miejsca, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy, z chęci i ambicji, aby podzielić się z Wami najlepszymi smakami tradycyjnej greckiej kuchni.
Przezwyciężając trudności, uparcie i zawzięcie, z miłością i wiarą, w to co robimy, próbujemy zbudować mały grecki zakątek, w sercu pięknego Krakowa. Czy nam się uda? sami to ocenicie…. Mamy nadzieję, że Was nie zawiedziemy.

recommend

Rozmowa z właścicielem Delikatesów i Bistro Athina

Skąd wziął się pomysł na stworzenie greckiego zakątka w Krakowie?

Urodziłem się i wychowałem w Grecji, do Polski trafiłem jak młody człowiek, i tu zacząłem studia. Kilka lat po  ich zakończeniu, otworzyłem w Krakowie firmę GREEK TRADE, która dziś zatrudnia ponad 160 pracowników  i zajmuje się produkcją,  importem, eksportem i dystrybucją artykułów spożywczych z całego świata – jednak największy sentyment mam oczywiście do greckich smakołyków.  
Chciałem przybliżyć Polakom smaki Grecji, a z racji długoletnich kontaktów biznesowych z producentami  i doskonałej znajomości rynku i realiów greckich, mam możliwość dostarczenia  klientom , prawie każdego produktu  z pięknej Hellady - stąd pomysł by otworzyć Delikatesy i Bistro.
Po kilku miesiącach działania ATHINy w Krakowie - wiem, że pomysł bardzo przypadł do gustu zarówno krakowianom, turystom jak i naszym greckim gościom. Również nam spodobał się do tego stopnia, że już otworzyliśmy kolejną ATHINĘ, tym razem w Łodzi, gdzie serdecznie zapraszamy.