Pantograf Cafe | Michała Życzkowskiego 37, Kraków www.pantografcafe.pl map Facebook

Pantograf Cafe

Czy wiecie, że na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej znajduje się Instytut Pojazdów Szynowych, który jest jednostką badawczą?

Z tej pasji i miłości do szyn zrodził się pomysł postawienia zabytkowego wagonu tramwajowego GT-6 przy uczelni.
Co prawda na początku miał on być tylko pomnikiem, następnie miały odbywać się w nim zajęcia dydaktyczne, ale ostatecznie 20.02.2013 r. została w nim otwarta kawiarnia „Pantograf Cafe” .
W blasku fleszy Dziekan Wydziału Mechanicznego Leszek Wojnar wręczył nam statuetkę -upominek rozdawanym gościom uczelni. Statuetka ta zobowiązuje nas do dbania o dobry nastrój i zaspokajania apetytów naszych szanownych klientów.

Od czasu otwarcia naszej działalności staraliśmy się stworzyć miejsce przyjazne studentom, rodzinom i turystom.
Jako obiekt nietypowy - wagon tramwajowy - jesteśmy wizytówką Politechniki Krakowskiej zwłaszcza Wydziału Mechanicznego. Dzięki głosom studentów, pracowników uczelni, klientów zostaliśmy laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej na „miejsce najlepsze do pracy" 2014 r. w Krakowie.
Nasz letni plac zabaw (czynny od maja) pozwoli dzieciom się wyszaleć, dla dorosłych znajdzie się miejsce w naszym letnim ogródku, psiaki i inne zwierzątka dostaną miskę wody, rowery można spokojnie zaparkować i cieszyć się atrakcjami w „Pantograf Cafe".

Jeżeli odwiedzasz Muzeum Lotnictwa, Muzeum Lema, Krakowski Park Technologiczny, spacerujesz, biegasz, jeździsz na rowerze w parku AWF - „Pantograf Cafe" zaprasza na wspaniałą kawę 100% arabicę z Papui Nowej Gwinei, wyśmienite kanapki, gofry, desery, ciepłe przekąski.
Gwarantujemy świetną zabawę, miłą atmosferę i wspaniałą obsługę.

recommend