Restauracya Browarna Browar Lubicz | ul. Lubicz 17J, Kraków www.browar-lubicz.com.pl map Facebook Instagram

Restauracya Browarna Browar Lubicz

Z dumą zapraszamy Państwa do odrestaurowanych wnętrz Restauracyi Browarnej Browar Lubicz - magicznego miejsca, któremu przywróciliśmy życie i stworzyliśmy wyjątkowy klimat. Po 14 latach od zamknięcia browaru przy ulicy Lubicz w Krakowie znowu jest możliwość spróbowania piwa warzonego w tym miejscu. Z poszanowaniem dla historii zachowaliśmy zabytkowe wnętrza budynku, jednocześnie dostosowując je do współczesnych wymagań. Sale wykończone w różnych stylach mogą pomieścić nawet do 500 osób.

Nasze piwo przygotowuje się wedle tradycyjnej metody z zastosowaniem najwyższej jakości składników, a cały proces produkcji piwa jest widoczny dla naszych Gości.
Pracę naszych piwowarów można obserwować w Sali zwanej Ogrodem Warzeń oraz Dojrzewalni (sali dostosowana do bankietów, imprez firmowych, konferencji, szkoleń, przyjęć okolicznościowych oraz większych wydarzeń sportowych).

Browar Lubicz jest wyjątkowym miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach!
Każdego dnia tygodnia czekają na Państwa wyjątkowe promocje i atrakcje. W sobotę gramy muzykę na żywo, a w weekendy mile widziane są rodziny z małymi dziećmi. Przygotowaliśmy specjalne menu oraz placyk zabaw dla naszych najmłodszych Gości. Animatorki zajmą się Państwa dziećmi w weekendy w trakcie lunchu rodzinnego, a Państwo będą mogli nacieszyć się wyśmienitym jedzeniem i delektować się naszym piwem.

Szef Kuchni osobiście czuwa nad przygotowanie potraw, korzystając ze starannie wyselekcjonowanych dostawców, w swojej kuchni wykorzystując składniki lokalne i sezonowe.

Zadbamy o każdy szczegół Państwa wizyty, a nasza obsługa zawsze chętnie służy pomocą. Wierzymy, że duch i atmosfera tego miejsca sprawią, iż będziecie Państwo wracali do nas z rodziną i przyjaciółmi, aby czerpać radość ze wspólnie spędzonego czasu.

W Sali zwanej Leżakownią umieszczone są tanki, w których fermentuje i leżakuje piwo.
Stąd piwo trafia bezpośrednio do barów w Słodowni (miejsca idealnego na spotkania ze znajomymi w kameralnym lub w większym gronie), Parowni (sali dla palących).
Sekretem naszego sukcesu jest zgrany i doświadczony zespół managerów, kelnerów, barmanów i piwowarów.
Serdecznie zapraszamy do Restauracyi Browarnej Browar Lubicz!

recommend

Browar powstał już w 1840 roku. Jaka jest jego historia aż do dnia dzisiejszego?  

Nasze korzenie sięgają aż 1840 roku, kiedy  to szwajcarski piwowar, Rudolf Jenny, założył browar na gruntach miejskich, leżący w dawnej dzielnicy Wesoła. Od 1857 roku browar produkował już 15 tys. wiader piwa rocznie, tj. ok 850 tys. litrów.  W 1879 roku browarem pod nazwą „Browar J.A. Johna Synowie” zaczęli zajmować się synowie Johna: Rudolf, Alfred i Hugo. Właściciele doprowadzili miejsce do rozkwitu, a ich wyroby zdobywały nagrody na wielu wystawach rolniczo-przemysłowych w Galicji. Piwo krakowskie należało do czołówki piw galicyjskich drugiej połowy XIX wieku.  Po II wojnie światowej browar został znacjonalizowany przez państwo, jednak cały czas był rozwijany. Od czasu zatrzymania produkcji opuszczony teren Browaru stopniowo popadał w ruinę. I tak po pewnym czasie pojawiliśmy się my z ideą odtworzenia dawnej chwały tego miejsca, do czego cały czas dążymy.  

W Browarze znajduje się drzewo piw. Co to takiego?
 

Jest to drzewo, na którym zaprezentowane są etykiety piw, jakie były w naszej browarni produkowane. Chcieliśmy pokazać klientom, jak ważna jest dla nas tradycja.  

Czym wyróżnia się Wasze piwo?
 

W naszym Browarze wykorzystujemy aż 14 rodzajów słodów, 13 rodzajów chmielu oraz drożdże odpowiednie dla każdego stylu piwa. Oprócz najczęściej wykorzystywanych słodów, typu pilzneńskiego czy pszenicznego posiadamy słody typu Pale Ale, monachijski, 2 rodzaje karmelowych, zakwaszający czy orkiszowy. Ponadto 7 rodzajów chmielu amerykańskiego, 3 rodzaje polskiego i 3 niemieckie chmiele. Co ważne, w naszym Browarze rozdzielony został proces fermentacji od procesu leżakowania, dzięki czemu uzyskujemy najlepsze smakowo piwo. Poza tym piwo podawane jest bezpośrednio ze zbiorników leżakowych do baru, a do produkcji piw górnej fermentacji, które lubią fermentować i leżakować w wyższej temperaturze, mamy specjalne tanki, dzięki czemu nasze piwo pszeniczne lub APA są tak treściwe w smaku.  

Warzenie piwa to proces długotrwały i skomplikowany. Kto się tym zajmuje w Browarze?
 

Mamy doskonałego głównego piwowara Krzysztofa Ozdarskiego, który dba o wszystkie procesy zachodzące przy produkcji piwa. Nie tylko odpowiada za receptury, warzenie i jakość piwa, ale także szkoli swoich zastępców. Wbrew pozorom, fach ten wykonuje niewiele osób. W Polsce jest 200-300 piwowarów, z czego jedynie 20-30 z nich należy do elity.
 

Jak znaleźliście tego najlepszego piwowara?
 

Co ciekawe, przez przypadek – mieliśmy okazję spróbować piwa według jego receptury, które niezwykle nam zasmakowało, co zaowocowało aktualną współpracą. Według pana Krzysztofa, żeby uzyskać piwo wysokiej jakości kilka warunków musi zostać koniecznie spełnionych: wyszkolony piwowar, dobra technologia produkcji i sprzęt oraz wyselekcjonowane surowce: słód, chmiel, drożdże oraz woda, czyli wszystko to, co mamy właśnie dzięki jego profesjonalizmowi.  

Co szczególnego proponujecie klientom podczas karnawału?
 

Sylwester dopiero za nami, ale my już zaplanowaliśmy dla naszych Klientów coś specjalnego. W sobotę, 9 stycznia zaczęliśmy cykl sobotnich imprez tanecznych. Jest to zabawa w rytmie hitów ostatnich 30 lat. Planujemy także specjalne promocje na piwo, nowe dania w menu oraz świetną atmosferę. Wstęp wolny, także serdecznie zapraszamy!